Narodila som sa v Bojniciach. Je to krásne kúpeľné mestečko, kde som strávila aj svoje detstvo. Mám dvoch bratov, staršieho a mladšieho. Prežila som detstvo asi ako väčšina detí v 90-tych rokoch, väčšinou vonku, hraním céčok, guličiek, strieľaním z praku, či skákaním gumy.  Neskôr sa rodičia rozviedli, čo ma dosť ranilo, pretože som žila v predstave, že naša rodina je dokonalá, ale človek sa časom vyrovná asi so všetkým, čo ho životom postretne.

 

Po základnej škole som začala cestovať. Sedem rokov v Košiciach, kde som vychodila strednú školu a následne, nakoľko som nenašla prácu, ktorá by ma bavila, odišla som do zahraničia. Nasledovalo šesť rokov v Taliansku a ďaľších päť v Nórsku.

 

Tam som spoznala aj môjho manžela, ktorý bol taktiež slovák žijúci v zahraničí a pracoval ako vodič autobusu. Mne sa po pár mesiacoch v hlavnom meste podarilo nájsť úžasnú prácu. Začala som robiť kuriéra a rozvážať balíky po Osle a okolí. Veľmi ma to bavilo a bola som na seba, myslím si že právom, hrdá.

 

S pánom autobusárom sme sa o dva roky vzali. Nosila som už pod srdcom nášho prvého synčeka, ktorý sa nám konečne zadaril po dvoch neúspešných tehotenstvách. Neskôr sa narodil aj druhý syn.

 

Myslela som si, že to bude rozprávkové manželstvo, pretože sme si neskutočne rozumeli……čo však z toho, keď som časom zistila, že to bolo „rozprávkové“ naozaj doslova. Čiže všetko vymyslené…….samé klamstvá, nevera, problémy s alkoholom a postupne kopec, kopec dlhov. Po prvý krát v živote som mala do činenia s manipulátorom a to nie hocijakým. Ale naozaj, podľa môjho názoru „profesionálom“ Doteraz prichádzam na rôzne veci o ktorých som ani len netušila a nestačím sa diviť, čo dokázal vymyslieť. A to som do toho vzťahu išla s tým, že ešte raz v živote skúsim niekomu veriť. Pretože bez dôvery žiadny vzťah nemôže fungovať.

 

Bola to najváčšia chyba, ale zároveň úžasná „vysoká škola života“ za ktorú som nesmierne vďačná, pretože zo mňa urobila naozaj silnú ženu, ktorú už len tak niečo nepoloží.

 

V čase keď sme kvôli dlžobám prišli o dom a nemali sme s dvoma deťmi kde bývať, ja som šla k jeho mamine do Bratislavy a on skončil na protialkoholickom liečení. To bol začiatok konca nášho manželstva, ktoré už aj tak stálo už len na „stračej nôžke“

 

Bolo to pre mňa dočasné riešenie a aj napriek tomu, že mi svokra vo všetkom veľmi pomáhala, nedalo sa tak fungovať dlhodobo a som začala hľadať spôsob ako tú situáciu riešiť. Hľadala som prácu popri detičkách aby som si zarobila na nejaký podnájom.

 

V dnešnej dobe je ťažke nájsť niečo seriózne, čo môže človek robiť z domu a kde nájde podporu a pomoc na začiatku. No a keďže mám malé deti, flexibilita bola pre mna kľúčová… Najskôr som hľadala niečo v oblasti prekladateľstva, nakoľko som to vyštudovala, avšak nič vhodné som nenašla.

 

Nakoniec som sa vďaka sociálnym médiám dostala k spolupráci s americkou spoločnosťou Forever Living… na začiatku som bola však skeptická, nakoľko som mala strach zo sieťového marketingu  – mala som predtým nie veľmi pozitívne skúsenosti s poisťovníctvom a zdalo sa mi to niečo podobné, obvolávať cudzích ľudí a niečo im ponúkať. Tiež som sa bála, že to bude nejaký katalógový predaj kozmetiky, čo ma teda vôbec nelákalo. Nevedela som či budem mať na takúto prácu čas, predsa popri dvoch malých deťoch som bola rada, ak som sa dokázala v kľude najesť. A v neposlednom rade som si nevedela predstaviť s kým sa mám rozprávať, keď bývam v meste, kde nikoho nepoznám.

 

Ale kedže som nemala veľmi na výber, potrebovala som si zarobiť peniaze aby som mohla začať žiť svoj život odznova, po prečítaní pozitívnych ohlasov na internete na túto firmu som sa rozhodla, že idem do toho. Zaujala ma tiež podpora, pomoc a online treningový systém od skusených ľudí, ktori začínali ako ja a už niečo vo firme dosiahli. Vedela som, že na to nebudem sama a pomôžu mi, pretože všetky začiatky sú ťažké…..bola som odhodlaná vziať svoj život do vlastných rúk.

 

Táto práca mi dala flexibilitu, ktorú všetky mamičky tak veľmi potrebujú, dala nám lepšie zdravie, nakoľko sa deťom zlepšili zdravotné ťažkosti, dáva mi možnosť osobnostne rásť a posúvať sa stále ďalej po všetkých stránkach, dala mi finančnú slobodu, pretože sa nemusím už na nikoho spoliehať a môžem dopriať sebe aj deťom všetko čo potrebujú a hlavne mi do života priniesla skvelých ľudí, na ktorých sa vždy môžem spoľahnúť. Ja som sa v tejto práci našla, stala sa mojím poslaním a napĺňa ma fakt, že môžem pomáhať aj ďaľším ľuďom zmeniť niečo v ich živote.

 

 

Každý z nás má svoj vlastný príbeh. Život nám dáva do cesty rôzne skúšky, cez ktoré si musíme prejsť aby sme sa stali tým, čím chceme a rozvíjali svoj potenciál.  Pretože my sme strojcom svojho šťastia a len na nás záleží, akým smerom sa bude uberať. Bez ohľadu na to, čo bolo doteraz. Svoju budúcnosť si vytvárame každým novým dňom. Snažme sa aby bol každý ten deň lepší a krajší ako ten predchádzajúci.

 

Ak ste sa v niektorej časti môjho príbehu našli, prípadne riešite rôzne iné životné situácie a chceli by ste na ňom niečo zmeniť, veľmi rada Vám ukážem ako sa to podarilo mne. Stačí ak mi napíšete a spojíme sa telefonicky, alebo na Skype a ukážem Vám ako žiť život po akom túžite.

 

Musíte sa len „rozhodnúť“

 

Zuzana Bellová, mamička – podnikateľka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *